Najciekawsze akcesoria do telefonu

Najciekawsze akcesoria do telefonu

Kupując nowy telefon często od razu dopiera się etui jako główne akcesorium do smartfona. Pomija się często jednak inne dodatki, które mogą znacznie umilić korzystanie z nowego sprzętu często dodając mu dodatkowe funkcje.

 

Uzupełnij swój aparat o dodatkowe funkcje

Poza nielicznymi wyjątkami, jakimi ssą flagowe modele telefonów, producenci ograniczają funkcje telefonów najczęściej do możliwości włączenia i wyłączenia lamy błyskowej. Jednak, jeżeli znajdą się dodatkowe opcje, zazwyczaj wiążą się one jedynie z oprogramoobiektywy do aparatuwaniem, które zmieniają jedynie rejestrowany obraz poprzez nadanie mu filtrów lub dodatkowych elementów VR. Jeżeli lubisz eksperymentować  fotografią za pomocą smartfonu, koniecznie zakup dodatkowe obiekty do smartfonu. Są one uniwersalne i zaprojektowane są w postaci klipsa, który nakłada się na obiektyw w smart fonie. Dzięki temu można uzyska efekt makro, rybiego oka a nawet teleobiektywu.

 

Uwiecznij się na zdjęciu nietypowej perspektywy

Kijki selfie stają się coraz bardziej popularne. Dzięki nim można uwiecznić się na zdjęciu z dalszej odległości dzięki czemu na ujęciu może znaleźć się więcej osób. Tego typu akcesoria to także szansa na nietypowe ujęcia, np. znad barierki, na plaży lub innego miejsca, które byłoby normalnie niedostępne.

Kilki selfie dzielą się na dwa rodzaje; przewodowe i bezprzewodowe.  Tym pierwszy, dzięki bluetooth, można zrobić zdjęcie nawet z odległości 10 metrów, w przypadku bezprzewodowych nie trzeba martwic się o baterię.

Sposób na lepszy dotyk

Uciążliwy problem zwłaszcza zimą. Większość telefonów po prostu nie reaguje na dotyk w rękawiczkach. Czeto nawet po włączeniu opcji dotyk w rękawiczkach dostępnych w niektórych modelach. Warto zaopatrzyć się w specjalne rękawiczki, które na opuszkach mają użyty specjalny materiał, na który reaguje smart fon. Teraz nie trzeba ściągać rękawiczek, by odebrać połączenie.

 

Ładowanie bez kabla

Ładowarki, na które wystarczy położyć telefon, by rozpocząć ładowanie. Przeciwnicy jako główny argument przeciw tego typu ładowarkom podają wolny czas ładowania. To prawda, trwa to dużej, jednak jest dużo wygodniejsze. Prze wszystkim tego typu ładowarka zawsze będzie znajdywać się w jednym miejscu na biurku, a telefon i tak zawsze kładziemy obok. Oszczędza się tez wejście do ładowania w telefonie, które po pewnym czasie może być już mocno wyeksploatowane. Nie trzeba będzie też szukać kabla, aby podładować telefon. Wystarczy go położyć.

 

Ochrona na wyświetlacz

Folia na telefon to już relikt poprzedniej dekady. Zdecydowanie lepiej od razu po zakupie smartofna nałożyć na wyświetlacz szkło hartowane. Jest ono grubsi 0,3 mm i w ogól nie pogarsza reakcji na dotyk ani nie powoduje pogorszenie obrazu, ale może uratować ekran przed panięciem. Przesz szkło nie przebije się większość rzeczy w kieszeni, co ma miejsce w przypadku zwykłej folii, ale zatrzyma na sobie większą część uderzenia po upadu telefonu chroniąc tym samym ekran telefonu przed tzw. pajęczynką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *