Motorower Romet – co muszę o nim wiedzieć?

motorower

Bardzo wiele osób interesuje się w dzisiejszych czasach pojazdami jednośladowymi, takimi jak motocykle. Do grupy jednośladów można zaliczać również motorowery. Są to pojazdy podobne do motocykli, jednak posiadają o wiele mniejsze silniki i w związku z tym generują mniejsze przyspieszenie, prędkość maksymalną i inne osiągi. Dzięki temu są bezpieczniejsze i mogą z nich korzystać młodsi użytkownicy. Jedną z bardziej znanych firm zajmujących się produkcją takich pojazdów jest polska firma Romet, a jednym z popularniejszych modeli tego producenta jest Ogar 202.

Zalety posiadania motoroweru

Motorowery marki Romet są znane w Polsce od bardzo dawna. Aktualnie cieszą się również dużą popularnością. Uzyskanie uprawnień do prowadzenia takich pojazdów nie jest trudne, a sama jazda daje dużo przyjemności. Dodatkowo w ruchu miejskim, jazda motorowerem, takim jak na przykład Ogar 202 umożliwia szybkie i sprawne omijanie korków. Taki jednoślad jest mały i zmieści się bez problemu między samochodami stojącymi w korku. Nic więc dziwnego, że z tego powodu wielu ludzi inwestuje w takie pojazdy, aby ułatwić sobie drogę do pracy, domu lub w inne miejsce.

Ogar 202 – bardzo ciekawa propozycja marki Romet

Jeśli mowa o motorowerach proponowanych przez polską firmę Romet to z pewnością uwagę wielu ludzi przykuwa Ogar 202. Motorower ten ujrzał światło dzienne podczas targów motoryzacyjnych Motor Show 2014 w Poznaniu i od razu podbił serca wielu miłośników takich jednośladów. Jest to bowiem model, który pod względem stylistyki nawiązuje do kultowych modeli Ogar z przełomu lat 80 i 90-tych XX wieku.

Ogar 202 to pojazd, w którym za napęd odpowiada jednocylindrowa, czterosuwowa jednostka napędowa o pojemności 49,5 ccm. Generuje ona moc na poziomie 3,5 koni mechanicznych, więc spełnia wymagania pozwalające na zaliczenie tego pojazdu do grupy motorowerów. Długość tego modelu to 2 metry. Jego skrzynia biegów posiada cztery przełożenia, a maksymalna prędkość, jaką może rozwinąć Ogar 202 to 45 kilometrów na godzinę. Jest to idealny wybór dla miłośników miejskiej jazdy w stylu retro. Motorower ten pod względem wyglądu nawiązuje do dawnych wersji, ale zastosowano w nim wiele nowoczesnych elementów konstrukcji. Konstruktorzy zadbali o odpowiedni poziom bezpieczeństwa, wygodną pozycję za kierownicą i łatwe kierowanie. Jednoślad ten z powodzeniem konkuruje z innymi motorowerami oraz skuterami. Posiada on dużą kanapę oraz interesujące kolory. Wykorzystano w nim proste zawieszenie oraz dwa hamulce bębnowe.

Kupno motoroweru Ogar 202

Jak widać, prezentowany jednoślad posiada bardzo wiele ciekawych atutów. Nic więc dziwnego, że sięgają po niego miłośnicy klasyki, ale również osoby, którym zależy na komforcie i bezpieczeństwie. Okazuje się, że Ogar 202 jest oferowany przez bardzo wiele punktów sprzedaży w Polsce. Istnieje również wiele sklepów internetowych, dzięki którym można zakupić taki motorower w bardzo przystępnej cenie, bez nadmiernego nadwyrężania własnego budżetu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *