Akcesoria przydatne w sporcie

 

Spor wymaga dużo poświęceń, nawet ten amatorski. Nic więc dziwnego, że chcemy z niego wyciągnąć jak najwięcej. Z pomocą przychodzą różne gadżety, które dostarczą informacji jeszcze kilka lat temu zarezerwowanych tylko dla profesjonalistów. Jakie gadżety sportowe warto mieć, aby polepszyć swoje osiągi?

 

Opaska sportowa

Nie warto mylić jej z coraz mniej popularnymi Smartwatchami, które są projektowane jako rozszerzenie możliwości smartfonu, i gdzie funkcje sportowe to tylko dodatek.

 

Niektóre opaski mogą towarzyszyć z użytkownikiem całą dobę rejestrując ruch, parametry organizmu a nawet czas snu. Wyposażone są one w wyświetlacz, przez co możliwe jest podejrzenie czasu w trakcie biegu. Urządzenia tego typu wyposażone są w akcelerometr, krokomierz, czujnik tętna, funkcję zliczania spalonych kalorii, alerty dźwiękowe oraz opcję monitorowania snu. Ze smartfonem lub komputerem łączą się przy pomocy bluetooth. Zsynchronizowane dane można podejrzeć w dedykowanej aplikacji lub w znanych aplikacjach sportowych (np. Endomondo), jeżeli możliwa jest współpraca.

 

Opaska HR

Opaski sportowe mogą być wyposażone w czujnik tętna. Nie jest on jednak zbyt dokładny, w dodatku wg. zaleceń producenta, tętno taką opaską powinno być mierzone w spoczynku. Nijak ma się to więc do kontroli swojego organizmu podczas biegu.

Osoba, dla której pomiar tętna jest ważny, powinna zakupić opaskę HR, która zakłada się na klatkę piersiową. Taka opasa wysyła dane do zegarka lub smartfona w czasie rzeczywistym

 

Słuchawki bluetooth

Dzięki muzyce człowiek biegnie w równym tempie a na dodatek może dopiec dalej. Problemem jednak jest wszędzie plączący się kabek, który jeszcze może powodować wypadanie słuchawek z uszu.

Problemu tego nie maja słuchawki bluetooth do telefonu, które występują także w wersji specjalnie wyprofilowanej dla biegaczy,, by zminimalizować ryzyko wypadnięcia.

Słuchawki bluetooth są niezwykle wygodne nie plączą się a bateria wystarczy na kilak godzin grania.

Girl training in sporty clothes on lake shore

Smartfon

Jednym z najlepszych gadżetów dla sportowców jest sam smartfon, a dokładniej rzecz mówiąc, aplikacja na nim.

Telefony z androidem domyślnie mają zainstalowaną aplikację Google Fit, która rejestruje dzienną aktywność, a nawet odróżnia czy w danym momencie jest zwykły chód, czy jazda na rowerze. TO wszystko przelicza także na kalorie, a widżet, który można przypiąć do ekranu głównego motywuje do dalszego wysiłku.

Dla bardziej zaawansowanych biegaczy przydatne jest Endomodno, które jest swojego rodzaju portalem społecznościowym zszarzających biegaczy, kolarzy, rowerzystów itd. Swoje wyniki można porównywać z innymi, można brać udział w wyzwaniach a także wirtualnych zawodach. W wersji płatnej oferuje ponad to szczegółowe statystyki i plany.

 

Dla siłaczy godną uwagi aplikacją jest darmowa aplikacja GymRun, w której można zapisać wszystkie treningi siłowe, podzielone na kategorie partii mięsi. Ćwiczenia po treningu są przedstawiane w przyjemnym wykresie, w którym można zobaczyć m.in. na które partie ciała najmniej zwracamy uwagę. Czas treningu można zaimportować do Google Fit, aby wykonać 100% cel np. spalonych kalorii lub dziennej aktywności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *